תמונה ראשית של דיפוזיטפוטוס

Depositphotos: מאגר תמונות שממש שווה להכיר

כל מי שמתפעל דף פייסבוק, בונה אתר או מקדם את העסקים במדיות הדיגטיליות השונות מבין את הצורך בתמונות איכותיות. לא פלא שנושא תמונות הוא נושא דיון נפוץ בקבוצות של מעצבים גרפיים או בוני אתרים.

הרבה מאותם דיונים סובבים סביב מקורות חינמיים לתמונות, מתוך הגישה ההגיונית של "אם יש בחינם אז למה לשלם".

במאמר הזה אני רוצה להכיר לכם  מאגר תמונות נהדר שמהווה חלופה והשלמה טובה למאגרים חינמיים שטובים לשימושים מסוימים אך יש להם לא מעט מגבלות כמו שנראה עוד מעט.

אני הולך לכתוב עלעל דיפוסטפוטוס (Depositphotos) שהוא מאגר תמונות מאוד מוכר ונפוץ שמציע מבחר ענק של תמונות, איורים וסרטונים באיכות גבוהה ובמחיר משתלם.

וכמו תמיד במאמרים שלנו פה בקופסה הדיגיטלית, אנחנו שואפים לא רק להמליץ על דברים שאנחנו מאמינים בהם, אלא גם לפנק בהנחות, אז מחכה לכם בסוף המאמר גם קופון הנחה.

למה לעשות שימוש בתמונות בתשלום ולא בחינם?

לפני שאנחנו הולכים לדבר על דיפוסיטפוטוס יש פיל בחדר שנרצה לדבר עליו (מה אתם לא רואים? הנה: 🐘)  הפיל הוא השאלה למה לא להשתמש במאגרי תמונות בחינם ולהשתמש במאגר בתשלום?

למעשה אין סתירה פה, גם אנחנו לעיתים עושים שימוש במאגרי תמונות חינמיים בעבודה שלנו, אבל אנחנו לא מסתמכים עליהם כאופציה היחידה. הסיבה לכך שמאגרי תמונות חינמיים יכולים לספק בסיס טוב לשימושים הגרפיים אבל חשוב לקחת בחשבון כמה מגבלות:

רשיון שימוש 

בחלק גדול מהתמונות שתכלו למצוא במאגרים חינמיים יש הגבלות על השימוש. לעיתים לא ניתן לעשות שימוש מסחרי, לעתים ניתן לעשות שימוש מסחרי אך יש לתת קרדיט לצלם או מגבלות אחרות.

במידה ואתם לא נוהגים בדיוק לפי הרשיון הספציפי של התמונה, למעשה פגעתם בזכויות היוצרים, למרות שמדובר לכאורה בתמונה לשימוש בחינם. בקיצור נדרשת תשומת לב והבנה באיזה שימוש לעשות בכל תמונה.

איכות התמונות והגרפיקות

אם אתם מחפשים תמונה כללית להעלות לפייסבוק למשהו אישי, אפשר להתפשר על תמונה כלשהי מספיק טובה לאותו הרגע. 

אם אתם מחפשים תמונה איכותית שתשדר יותר רצינות ומקצועיות, הרבה פעמים מאגרים חינמיים לא יתנו מענה טוב והתמונות שתמצאו שם יהיו רלוונטיות אבל לא באיכות מקצועית או  באיכות מקצועית אבל לא רלוונטיות.

הגדל והמבחר במאגרי תמונות בחינם

אחד הבעיות המשמעויות של מאגרים תמונות חינמיים היא כמות התמונות במאגר. גם אם ראיתם שאתר כלשהו שהוא מכיל מאות אלפי תמונות, תוכלו אולי לחשוב שבכמות כזאת תוכלו למצוא מענה לכל מה שתצטרכו.

מהר מאוד תגלו שזה לא תמיד יספיק כאשר תחפשו תמונה ספציפית בנושא או מקום מסוים (נניח "ילד בתל-אביב"), תרגישו שזה תוקע אתכם בעבודה. סמכו עלינו זה מנסיון. J

לעומת זאת יש מאגרים בתשלום שמכילים עשרות מליוני תמונות, מה שמעלה משמעותית את הסיכוי שתמצאו במהירות את התמונה או הגרפיקה שאתם זקוקים לה.

הנה למשל דוגמה – בחיפוש זריז על נופים בישראל באתר דיפוזיטפוטוס, אפשר לראות שני דברים – הראשון שמדובר בתמונות מאוד איכותיות ויפות. הדבר השני שיש מגוון ענק של תוצאות, אם לא פחות מ-48 אלף תוצאות שקשורות במילות החיפוש שכתבנו!

גם אם לא כל התמונות יהיו באמת רלוונטיות, עדיין יהיו אלפים שכן. אף מאגר בחינם לא יאפשר לכם כזה דבר.

תוצאות חיפוש בדיפוזיטפוטוס

היתרונות של Depositphotos

יש הרבה אתרי תמונות בתשלום, הסיבה שאנחנו אוהבים את דיפוזיטפוטוס הוא בכך שהוא נותן חבילה מאוד מאוזנת שמשלבת הרבה יתרונות של מאגרים אחרים, החל מנוחות שימוש, מבחר גדול תוך מתן אופציות משתלמות למנויים וחבילות תמונות.

 בואו נעבור קצת יותר בפירוט על הייתרונות, כי בכל זאת הגעתם למאמר רציני וכו' 😎

 

חוויית השימוש ומהירות מציאת תמונות להורדה

חווית שימוש היא מושג חמקמק שכל אחד מגדיר אחר, אבל בגדול כל דבר שגורם לשימוש באתר להיות קל, נעים ומהיר יותר מוסיף לחווית המשתמש שלו.

 חיפוש יעיל במאגר התמונות הוא מאוד חשוב משום שבדר"כ שאנחנו מחפשים תמונה, אנחנו עושים את זה עבור משהו שאנחנו יוצרים, וככל שאנחנו מתעכבים בחיפוש התמונה אנחנו מבזבזים זמן ואולי אפילו יוצאים מהמוזה שהיתה לנו.

 הרבה פעמים, במיוחד במאגרים חינמיים או מאגרים לא ידידותיים, נתייאש מהר ובסוף לא נוריד תמונה בכלל או שנתפשר ונוריד תמונה שפחות רצינו. בדיפוזיטפוטוס עם המבחר הגדול שלו ואפשרויות החיפוש המגוונות, הסיכוי שזה יקרה נמוך.

 בדיפוזיטפוטוס חווית השימוש טובה ממגון סיבות, ומתחילה מכך שיש אפשרויות חיפוש מגוונות, כאלו שחשובות במיוחד במאגר כל-כך גדול ויעזרו לכם למצוא תמונות ואיורים רלוונטים במהירות. 

יש מגוון פרמטרים לסינון כמו חיפוש לפי צבע, לפי כיווניות (לרוחב/לאורך) פופלריות ואפילו לפי הצלם. אפשר גם לגרוע מילה מהחיפוש ובכך להגיע לקבצים פחות מפורסמים בעזרת סינון של חיפושים פופלריים יותר.

 

רשיון שימוש בתמונות ממאגר התמונות

לכל תמונה שמורידים באינטרנט יש זכויות יוצרים או רשיון שימוש כלשהו.  גם תמונות שתוכלו להגיע אליהם בחיפוש כללי בגוגל לרוב יכילו זכויות יוצרים כלשהם ושימוש בהם יכול לחשוף אתכם לתביעות.

 שימוש במאגר בתשלום פוטר חלק גדול מהעניין, אך כדאי להכיר שלכל אתר יש מגבלות מסוימות לשימוש. היתרון של דיפוזיטפוטוס הוא שרשיון השימוש שלו רחב יחסית ומכסה כמעט כל מטרה.

 תוכלו להשתמש בתמונה או באיורים לפרסום בדיגיטל ודפוס כאשר המגבלות העיקריות העיקרית ברשיון השימוש הן:
היא שימוש בדפוס ל עד חצי מליון (!) עותקים ושימוש בתמונה או גרפיקה למוצר שמתבסס עליה למשל כוס למכירה עם איור, או לוח שנה כאשר הגרפיקה היא החלק המרכזי מהמוצר שנמכר.

 אילו מקרים לא נפוצים לרוב המשתמשים, אבל במידה וכן אין בעיה תוכלו לקנות במהירות רשיון  מורחב בתוספת תשלום. כמובן שאם אתם עושים שימוש יוצא דופן אחר שווה לבדוק פרטנית למקרה שלכם.  

 

 מאגר ומבחר עצום של תמונות, איורים וקטוריים וסרטונים

בדיפוסיטפוטוס תוכלו לבחור מתוך מליוני תמונות ואיורים ווקטורים שונים. מבחר התמונות עומד נכון לכתיבת שורות על יותר 100 מליון וממשיך להעלות עם הזמן.

 בנוסף לתמונות רגילות וגרפיקות קיים מבחר גדול של סרטונים (גם פה כמה מליונים) שניתן לבחור מהם. איכות הסרטונים תלויה במקור (כלומר בצלם), אבל וניתן למצוא הרבה סרטונים באיכות גבוהה שיכולים לשמש לפרסומים מאוד רציניים ומכובדים.

 עם מבחר כה עשיר של תמונות, ווקטורים וסרטונים איכותיים, כמעט תמיד תוכלו למצוא את התמונה, הגרפיקה או הסרטון שמתאים לפרויקט שאתם עובדים עליו.  

 יש גם שם תמונות מאוד איכותיות ולפעמים מעוררות השראה, יכול להיות שרק התמונות יגרמו לכם לשדרג את התוכן שאתם יוצאים ואולי אפילו תקבלו רעיונות לתוכן נוסף.

 

 מה העלויות של שימוש במאגר תמונות?

אחרי שדיברנו על היתרונות הרבים בשימוש בדיפוזיטפוטוס מול מאגרים בחינם ואפילו מול מאגרים בתשלום אחרים, כדאי שנבין כמה זה בעצם עולה, ואחרי זה נראה גם איך אנחנו יכולים לפנק אתכם בהנחה.

 כל האיכויות והיתרונות של המאגר, לא באות במחיר יקר כמו שהייתם יכולים לחשוב, בטח ביחס להרבה מתחרים שיש בשוק. למשל מסלול נפוץ הוא מינוי חודשי שבוא תמונה או איור עולה לכם פחות מ-4 שקלים.

 עלות המינוי ב- $29 לחודש או קצת פחות מ-25$ אם עשיתם מנוי שנתי. המינוי מאפשר לכם להוריד עד 30 תמונות או ווקטורים (סרטונים אינם כלולים).  ומה שעוד יותר נחמד שהתמונות שלא הורדתם נצברות לכם לחודש הבא!

 במידה וקורה המצב ההפוך, אתם צריכים יותר תמונות בחודש מסוים תשלמו רק דולר אחד בודד על כל תמונה נוספת, כך שהמנוי הזה גמיש לפי הצרכים שלכם והוא מצוין למי למי שצורך תמונות באופן קבוע כמו מעצבים, בוני אתרי ועסקים שמעלים הרבה פרסומים כמו פוסטים ברשתות החברתיות ומאמרים.

 אם אין לכם צורך בכמות תמונות שכזאת ניתן גם לרכוש תמונות לפי דרישה ואז המחיר עומד על כמה דולרים לתמונה והמאגר פתוח לכם לשנה שלמה. מחבילות מתחילות מ-10 תמונות ב-49$ והמחיר לתמונה יורד ככל שחבילת התמונות שאת רוכשים גדולה יותר.

 במידה ואתם צרכנים ממש כבדים (של תמונות כן?) המחירים יכולים להגיע נמוך עד ל-26 סנט לתמונה כאשר רוכשים מנוי ל750- תמונות חודשיות ב$199. אם אתם סוכנות דיגיטל גדולה או משרד פרסום יש מצב שזה ידבר אליכם. 

 

קופון והנחות ל-Depositphotos

מעבר לכך שהעלויות של דיפוסיטפוטוס הן זולות ביחס למבחר והאיכות שהמאגר הזה מקיים, הנה עוד דרכים שיעזרו לכם לקבל הנחות ולחסוך בעלויות.

הדרך הראשונה היא הנחה של חודשיים חינם בתשלום שנתי על תוכניות המינוי החודשיות.

בנוסף לזה אנחנו רוצים לפנק אתכם בקופון נוסף (שמתאים לכל התוכניות) אז ארגנו לכם קופון – אם תרשמו דרכנו דרך הקישור הזה תקבלו שובר של 10% הנחה, פינוק אמיתי לא?

 

על מנת לממש על מנת לממש את הקופון יש ללחוץ על הכפתור למטה שיוביל אתכם לאתר שם תולו לבחור בחבילה שמתאימה לכם.

שימוש לב להזין את הקופון: XXX  על מנת להיות זכאים להנחה.

סיכום 

במאמר שיתפנו מנסיוננו בנוגע לצרכים של עסקים בהורדת תמונות. ראינו שמאגרי תמונות בחינם לא תמיד מספיקים בגלל שיש להם מגבלות שונות שמתבטאות ברשיון השימוש, ומגבלות משמעותיות במבחר התמונות ואיכותן.

לאנשים שעושים שימוש מקצועי בתמונות גישה למאגר תמונות איכותי וגדול שיאפשר לכם למצוא את התמונה, הקובץ הוקטורי או הסרטון שאתם מחפשים במהירות הוא די הכרחי.

דיפוזיטפוטוס יכולה להתאים גם למשתמשים קטנים שרוצים כמה תמונות בודדות בתשלום בחודש וגם למשתמשים מקצועיים שנותנים שירותים ללקוחות וזקוקים לעשרות ואפילו מאות תמונות בחודש.

האתר משלב מאגר תמונות ענק שמספק מבחר מצוין ועלויות נוחות ביחס למאגרים אחרים. ויכול להיות המאגר הראשי או המשלים שלכם לכל צורך שיעלה לכם.

אנחנו מוזמנים להירשם דרכנו בעזרת הקופון שהצגנו למעלה ולחסוך עלויות J

שתפו ותזכו בתהילה של 15 שניות!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *